19.05.2023

Dne 12. 5. 2023 jsme si udělali výlet na ekofarmu Kozodoj v Karlových Varech. Vybrali jsme si výukový program – Farma a hospodářská zvířata. Na farmě nás mile přivítaly dvě průvodkyně, snědli jsme si svačinku a už jsme se těšili na zvířátka. Navštívili jsme koně, poníky, kozy, krávu, kočičky, pejska, králíky, ovce, pštrosy, slepice, kachny, krůty, prasátka atd. Nebyla to jen podívaná za ohradou, a…

Zobrazit celý článekVýlet do Říma

10.05.2013 08:31

Dne 1.5. jsme se vydali na výlet do Říma. V 12.30 jsme měli sraz před naší základní školou. Na všech bylo vidět nadšení a nedočkavost, kterou nám zhruba po 10. hodinách v autobuse zkazila únava a ne zrovna vhodné podmínky pro spánek. Cesta byla opravdu dlouhá, a tak jsme byli štěstím bez sebe, když nám naše paní průvodkyně oznámila, že už jsme v Římě.

   Naší první zastávkou byl Vatikán, který je označován jako stát ve státě. Jak jsme se dozvěděli, tak Vatikán má svou vlajku, znak a dokonce i poštovní známku. Navštívili jsme zde muzeum, které bylo krásné, ale moc jsme si ho neužili. Každý byl unavený a už se těšil, až se ubytujeme a načerpáme sil do dalšího dne. Kemp, kde jsme bydleli v mobilních domech se nám moc líbil. Domečky byly moc útulné a cítili jsme se v nich opravdu jako doma.

Druhý den jsme nasedli na metro, které se stalo naším dopravním prostředkem po celou dobu výletu. Po té jsme šli příjemnou procházkou, při které nám paní průvodkyně vyprávěla ty nejzajímavější věci týkající se Říma. Cestou jsme viděli několik obelisků, budovu soudu, přešli jsme most přes řeku Tiberu, ale také jsme viděli ústa pravdy, která byla velkou turistickou atrakcí. Hned vedle byl kostel Santa Maria, do kterého se však většina z nás ani nepodívala, protože bychom museli mít zakryté kolena a ramena, a jelikož bylo nějakých 30°C byli jsme pouze v tílku a kraťáskách. Na oběd jsme se vydali do restaurací a každý z nás chtěl ochutnat proslulou italskou pizzu, která nezklamala. Další a polední zastávkou v tomto dni byl pomerančový sad, který nás velmi zaujal. Pod stromky, které byly krásně ověšeny plody citrusů, relaxovalo mnoho lidí. Na chvilku jsme se k nim přidali a shodli jsme se, že bychom tam chodili klidně častěji. Po té už nás čekal autobus, který nás odvezl zpět do kempu. My jsme se převlékli do plavek a šli si užívat moře, které jsme měli cca. 100 m od kempu.

Třetí a poslední den v Římě nás čekala památka, na kterou jsme se těšili nejvíce. Koloseum. Nejdříve jsme si s paní průvodkyní prošli Forum Romanum a až po té jsme dostali rozchod v Koloseu. Bylo nádherné a rozhodně nás nezklamalo. Z Kolosea vedly naše cesty ke známé vlčici kojící Romula a Réma. Musím říct, že nás velice překvapila, a tak trochu zklamala svou malou velikostí. Poslední zastávkou byly španělské schody. Zde jsme dokoupili poslední dárečky, naposledy ochutnali pizzu, nebo jiné italské lahůdky a jeli jsme domů za svými nejbližšími.

                                                                                                                      Dominika Pajdičová

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu