19.05.2023

Dne 12. 5. 2023 jsme si udělali výlet na ekofarmu Kozodoj v Karlových Varech. Vybrali jsme si výukový program – Farma a hospodářská zvířata. Na farmě nás mile přivítaly dvě průvodkyně, snědli jsme si svačinku a už jsme se těšili na zvířátka. Navštívili jsme koně, poníky, kozy, krávu, kočičky, pejska, králíky, ovce, pštrosy, slepice, kachny, krůty, prasátka atd. Nebyla to jen podívaná za ohradou, a…

Zobrazit celý článekVýlet do Paříže 2012

21.05.2012 16:10

Dne 4.5. 2012 jsme jeli na poznávací zájezd do Paříže spolu se Základní školou z Března u Chomutova.
Odjížděli jsme v 18:00 od školy, druhý den ráno jsme byli ve Francii, kousek od Paříže. I přes to, že jsme měli moderní autobus, cesta byla dlouhá a náročná.

Naše první zastávka byla u Eifellovy věže, bohužel jsme nešli až nahoru, ale pouze do druhého patra. Avšak i v druhém patře, byl pěkný výhled na celou Paříž, ovšem, ten nás poněkud zklamal. Paříž se ze "země" zdá krásná, ale z výšky je jednotvárná, až monotónní. Od Eifellovky jsme jeli lodí po řece Seině. Projeli jsme pod mnoha mosty a otáčeli jsme se u Notredamu.
Po projížďce na lodi jsme se vydali na Champ Elysee. Prošli jsme kolem Vítězného oblouku a vydali se do moderní čtvrti La Défense. V této čtvrti je mnoho výškových budov, ve kterých pracuje až jeden a půl miliónu lidí. Je zde i novodobý Vítězný oblouk, u kterého jsme měli rozchod a mohli jsme se porozhlédnout po La Défense.
Poté jsme se vydali na první noc v hotelu, společensky unavení.

Druhý den ráno jsme si prohlédli Versaielleské zahrady. Potom jsme byli na tržnici ve městě. Později jsme navštívili katedrálu Notredame, do které jsme se velmi těšili.
Vrcholem tohoto dne byla návštěva Louvru, kde jsme viděli slavnou Monu Lisu. Překvapení bylo, že obraz je ve skutečnosti velmi malý. Večer jsme se byli ještě podívat na noční Eifellovku.

Poslední den jsme navštívili DisneyLand, na který jsme se těšili z celého výletu nejvíc. Nejoblíbenější atrakcí byla tzv. raketa a jízda na člunech s Piráty z Karibiku. Večer jsme se rozloučili s Paříží a odjeli domů.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu