19.05.2023

Dne 12. 5. 2023 jsme si udělali výlet na ekofarmu Kozodoj v Karlových Varech. Vybrali jsme si výukový program – Farma a hospodářská zvířata. Na farmě nás mile přivítaly dvě průvodkyně, snědli jsme si svačinku a už jsme se těšili na zvířátka. Navštívili jsme koně, poníky, kozy, krávu, kočičky, pejska, králíky, ovce, pštrosy, slepice, kachny, krůty, prasátka atd. Nebyla to jen podívaná za ohradou, a…

Zobrazit celý článekVýlet do Londýna

25.05.2011 17:39

Dne 18.května jsme vyrazili na zájezd do Londýna. Odjížděli jsme cca v 19:00 od základní školy. My jsme byli poslední zastávka na cestě, protože nejela jen naše škola, ale i jiné školy z kraje.

Do Německa jsme museli přes Boží Dar. Cestou do Londýna jsme projížděli Německem, Belgií a Francií, kde jsme vystoupili v přístavu Callais [kalé]. Tam nás zkontrolovali francouzští celníci, angličtí celníci a už jsme najížděli i s autobusem na trajekt. Cesta trajektem byla celkem příjemná, pokud vím, tak se nikomu nedělalo špatně, ale byl to takový zvláštní pocit, pohybovat se, když pode mnou není souš. Cesta trajektem trvala zhruba hodinu a půl. Trajekt byl velmi moderně vybaven, bylo tam mnoho restaurací, obchodů se suvenýry i směnárna. Po příjezdu do Doveru [douvr] v Anglii, jsme jeli ještě asi hodinu do Londýna.

Jakmile jsme byli v Londýně, šli jsme se hned podívat  do Greenwich, kde mají mimo jiné vyznačené, kudy prochází nultý poledník. Po návštěvě Greenwiche jsme jeli na historický hrad Tower, v centru Londýna - cesta trvala opět asi tři čtvrtě hodin, protože doprava tam je opravdu hustá. Tower se nachází blízko historického kamenného mostu přezsřeku Temži. Tower sloužil ve středověku jako strategický bod i jako královská věznice. Byli jsme se i projít po mostě a z něj byl vidět křižník z 2. světové války, Belfast. To už se blížil večer a my i s autobusem vyrazili do hotelu. Ubytováni jsme byli na okraji Londýna v malém hotýlku s názvem Formule 1. Pokoje byly pro 3 lidi. Manželská postel a palanda. Na pokojích byli vždy buď tři chlapci nebo tři dívky. WC a sprchy tam byly společné, ovšem každé WC i sprcha byla samostatná kabinka.

Další dny jsme také jeli do královské "vesničky" Windsdor. Tam jsme šli na prohlídku královského zámku s kostelem. Windsdor je nádherný zámek a místo kastelána tam mají guvernéra zámku, který na Windsdoru vlastní osobní zahradu. Ve Windsdoru jsme viděli školu pro bohaté děti, ze které máte jisté stipenduim na Oxford nebo Cambridge. Viděli jsme také Westminster [vestminstr], kde je stávající budova parlamentu. U Westminsteru je věž se známým zvonem Big Ben. Navštíli jsme i čínskou čtvrť SOHO, Buckinghamský [bakingem] palác, Trafalgar Square [trelefger skvér],  Piccadely Circus [pikadely sarkus], ale i obchod, který byl do nedávna pouze pro Buckinghamský palác.

V sobotu před odjezdem jsme navštíli obrovské ruské kolo - Londýnské oko (London Eye). Před vstupem na oko jsme viděli krátky film, který ukazuje zajímavosti Londýna ve 4D. Projížďka okem byla fantastická, už jen kvůli tomu, jak jsme byli vysoko ale také, jaký byl rozhled do okolí.

Sám můžu za sebe říct, že mi bylo opravdu líto, že jsme odjížděli , protože bychom potřebovali minimálně týden, ne-li více, abychom si celý Londýn užili. Odjížděli jsme asi v 19:30 a do ČR jsme přijeli do Rozvadova zhruba v 14:00.

Radim Sückr

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu