06.05.2021

Vážení rodiče,  škola žákům potvrzení o negativním výsledku antigenního testu nevydává.   Pokud potřebujete doložit negativní test /v ZUŠ, SVČ či v jiných případech/, tak zákonný zástupce dokládá čestné prohlášení, že jeho dítě ve škole absolvovalo nejdéle před 72 hodinami test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravo…

Zobrazit celý článek


06.05.2021

Vážení rodiče,   dovolte, abychom Vám nabídli možnost zapojení vašich dětí do přípravných letních kempů, které bude naše škola pořádat ve spolupráci s ITveSkole.cz, o.p.s. za finanční podpory MŠMT ČR.Cílem těchto letních kempů je připravit děti na vstup do nového školního roku. Přihláška

Zobrazit celý článek


Staročeské máje 2011

03.06.2011 13:58


Letošní, již třetí máje byly polední, kdy tanečníci předvedli divákům tanec "Staročeská beseda". V příštím roce, to je 19.5.2012 už budou moci všichni, kteří si jistě tuto krásnou podívanou nenechají ujít, vidět nový soubor starých již zapomenutých českých tanců. Jsem moc ráda, že Staročeská beseda, dílo takových mistrů, jako byl básník a spisovatel Jan Neruda, nebo taneční mistr Karel Link a Ferdinand Heller, spolumajitel hudební školy s Bedřichem Smetanou, že takové dílo, oslovilo i dnešní populaci. A tady ve Vejprtech je obdivuhodné, že se tuto velice náročnou skladbu tanců dokázaly naučit dokonce i předškolní děti. Za to patří veliká poklona Romaně Romové, učitelce z MŠ Vejprty. Sama učím tančit malé i velké a proto dobře vím co úsilí se skrývá za tímto šestnáctiminutovým vystoupením. Asi bych se opakovala, kdybych měla jmenovitě poděkovat všem lidičkám, kteří se podíleli na organizaci a vzniku Staročeských májů. Za ty tři roky co se ve Vejprtech tento zvyk začal slavit, se jich nastřádala hotová armáda. Jsou to lidé různých profesí, kteří pomáhají ze všech sil a za to jim opravdu všem moc a moc děkuji! Nebudu nikoho jmenovat, abych snad na někoho nezapomněla. Jsou to lidé, kteří nehledí ani na svůj čas ani na odměny za práci, prostě se chtějí bavit a vzkřísit jednu prastarou českou tradici. Jsou to lidé, na které se mohu kdykoli obrátit a požádat je o pomoc a to musím zdůraznit, že nezištnou pomoc. Chtěla bych tímto holdem vyvrátit tvrzení některých škarohlídů, že jsou ve Vejprtech neschopní lidé a že je to tady prostě nejhorší. Není! Věřte mi. Tak kde lidi dokážou hodit do truhly, třeba pár drobných přesto, že mají sami málo, tam to přece jistě nemůže být tak zlé. Všem kteří jste nám přispěli a někteří se opravdu "plácli" přes kapsu, všem moc děkujeme. Peníze půjdou na další Máje, nebo na divadlo. Tenhle článek a díky patří také všem Vejprťákům kteří chtějí, aby byly Vejprty lepší a také proto něco dělají, třeba pomáhají při takové oslavě, která připomíná staré časy, kdy se lidé dokázali bavit přesto že jim vždycky nebylo do zpěvu. Tak se těšte z každého dne a až se rok s rokem sejde zase ozdobíme naše město břízkami a barevnými fáborky a budeme se bavit při dalších Staročeských Májích 2012.

Anna Šťastná

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu