19.05.2023

Dne 12. 5. 2023 jsme si udělali výlet na ekofarmu Kozodoj v Karlových Varech. Vybrali jsme si výukový program – Farma a hospodářská zvířata. Na farmě nás mile přivítaly dvě průvodkyně, snědli jsme si svačinku a už jsme se těšili na zvířátka. Navštívili jsme koně, poníky, kozy, krávu, kočičky, pejska, králíky, ovce, pštrosy, slepice, kachny, krůty, prasátka atd. Nebyla to jen podívaná za ohradou, a…

Zobrazit celý článekProjekt „Řeka Labe - naše společné dědictví“

05.06.2012 12:16

Předposlední květnový den prozkoumali žáci a žákyně 5. a 6. ročníku naší školy společně se svými vrstevníky z gymnázia Annaberg vodní živočichy v říčce Sehmě, podle kterých pak posuzovali čistotu vody. V rámci  česko - německého partnerství jsme se totiž zapojili do projektu „Řeka Labe - naše společné dědictví“. Projekt si klade za cíl umožnit žákům vyzkoušet si terénní výukové programy v přírodním prostoru s použitím pomůcek, které se běžně využívají jen v učebnách. To umožňují mobilní automobilové laboratoře pro monitoring životního prostředí, které jsou těmito pomůckami vybaveny. Vše probíhalo pod odborným dohledem českých a německých specialistů ekologické výchovy.

Naše děti měly tak možnost pozorovat vodní faunu nejen pod mikroskopem, ale rovněž interaktivní formou výuky poznávat vodní ekosystém, vývojová stádia vodních živočichů a samotné zástupce živočišných tříd u vody i ve vodě žijících.

Na závěr programu musely děti dokázat svou zručnost a kreativitu. Jejich úkolem bylo ve skupinách sestavit plavby schopnou loď pouze z přírodních materiálů, ležících na zemi. Od lektorů přitom dostaly k dispozici pouze nůžky, metr provázku a čas 20 minut. Závod v plavbě ukázal,jak se dětem podařilo úkol splnit. Vítězné družstvo s nejrychlejší loďkou si pak samozřejmě odneslo medaile.

Všechny aktivity a činnosti děti absolvovaly v českoněmeckých smíšených skupinkách, protože dalším záměrem setkávání je, aby se děti zdokonalovaly v komunikaci v německém jazyce a naučená slovíčka používaly v praxi při řešení jednotlivých úkolů. V letošním školním roce nás ještě čeká společná plavba lodí po řece Labi.

                                                                    Jana Jiránková, Dagmar Ježková, ZŠ a MŠ Vejprty

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu