30.01.2023

Žáci 2.stupně mě při hodinách Občanské výchovy oslovili se zájmem o prezidentské volby v našem státě. Zájem žáků napříč ročníky mě potěšil, a proto jsme se domluvili, že si uspořádáme ve škole žákovské volby. Ty budou mít obdobnou formu těch reálných, dospělých. Voliči, všichni žáci 6.-9.ročníku, budou mít možnost v pátek 27.1. odevzdat svůj volební lístek, na kterém označí jméno favorita (Andre…

Zobrazit celý článek


09.12.2022

Dne 9. 12. 2022 naši školu navštívil záchranář ZZS, který pracuje pro několik nemocnic Ústeckého kraje a v případě potřeby jezdí i do Vejprt. Žáci 7. A, 8. A, 9. A a přírodovědného kroužku se dozvěděli, jak poskytnout první pomoc při bezvědomí, dušení, popálení a krvácení. Měli možnost si vyzkoušet i správnou techniku resuscitace.

Zobrazit celý článek


Den dětí 2012

15.06.2012 16:22

Devatero pohádek Karla Čapka

   Doktor a půvabná rusalka, pošťák Kolbaba se skřítky, rozliční ptáci a zlatá vejce, vodníci i hejkal, princezna solimánská a drvoštěp, Lotrando a převor, tito všichni byli 12.6. ke spatření  v Pohádkovém lese, který si ke Dni dětí  každoročně připravují a organizují žáci a žákyně vyšších ročníků spolu s vyučující výtvarné výchovy p.uč. Stützovou pro děti I.stupně a mateřské školky. Letošním tématem se stalo Devatero pohádek od Karla Čapka, oživly postavy z pohádky doktorské, pošťácké, ptačí, vodnické, o princezně solimánské a druhé loupežnické. Děti si tak vyzkoušely, jak je těžké ošetřit rusalce nohu, poznat správný dopis nebo postavit hranici ze dřeva a na konci ještě k tomu musely získané tolary odevzdat při výběru mýtného Lotrandovi. Po náročných dovednostech si pak všichni, kdo měli chuť, mohli opéci vuřta. Poděkování letos patří žákům a žákyním z osmého a devátého ročníku: Katrin Domingosové, Zuzaně Ehrlichové, Jakubovi Kešnerovi, Nele Habenichtové, Míše Vojtkové, Kristině Paluškové, Kristýně Kotlárové, Julii Bangové, Kateřině Martáškové, Dominiku Rubkovi, Ladislavu Bláhovi, Tereze Penkové,Radimu Sückrovi, Davidu Kounovskému a Ondřeji Dočkalovi. Děkuji také panu Markgrafovi za technickou pomoc při organizaci a žáku Davidu Bittnerovi ze IV. ročníku za obětavou pomoc při úklidu po akci. A samozřejmě za pamlsky pro děti děkujeme těmto sponzorům: Billa Vejprty, Travel Free Vejprty paní Koderové a Zelenině H + H.

 

                                                                      Jana Jiránková, třídní učitelka IX. ročníku, ZŠ a MŠ Vejprty

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu