Den dětí 2012

15.06.2012 16:22

Devatero pohádek Karla Čapka

   Doktor a půvabná rusalka, pošťák Kolbaba se skřítky, rozliční ptáci a zlatá vejce, vodníci i hejkal, princezna solimánská a drvoštěp, Lotrando a převor, tito všichni byli 12.6. ke spatření  v Pohádkovém lese, který si ke Dni dětí  každoročně připravují a organizují žáci a žákyně vyšších ročníků spolu s vyučující výtvarné výchovy p.uč. Stützovou pro děti I.stupně a mateřské školky. Letošním tématem se stalo Devatero pohádek od Karla Čapka, oživly postavy z pohádky doktorské, pošťácké, ptačí, vodnické, o princezně solimánské a druhé loupežnické. Děti si tak vyzkoušely, jak je těžké ošetřit rusalce nohu, poznat správný dopis nebo postavit hranici ze dřeva a na konci ještě k tomu musely získané tolary odevzdat při výběru mýtného Lotrandovi. Po náročných dovednostech si pak všichni, kdo měli chuť, mohli opéci vuřta. Poděkování letos patří žákům a žákyním z osmého a devátého ročníku: Katrin Domingosové, Zuzaně Ehrlichové, Jakubovi Kešnerovi, Nele Habenichtové, Míše Vojtkové, Kristině Paluškové, Kristýně Kotlárové, Julii Bangové, Kateřině Martáškové, Dominiku Rubkovi, Ladislavu Bláhovi, Tereze Penkové,Radimu Sückrovi, Davidu Kounovskému a Ondřeji Dočkalovi. Děkuji také panu Markgrafovi za technickou pomoc při organizaci a žáku Davidu Bittnerovi ze IV. ročníku za obětavou pomoc při úklidu po akci. A samozřejmě za pamlsky pro děti děkujeme těmto sponzorům: Billa Vejprty, Travel Free Vejprty paní Koderové a Zelenině H + H.

 

                                                                      Jana Jiránková, třídní učitelka IX. ročníku, ZŠ a MŠ Vejprty

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu