Aprílový den 2013

02.04.2013 13:00

Dne 27. 3. 2013 již tradičně proběhl  na naší škole Aprílový den. Tentokrát měli žáci možnost popustit svou fantazii na téma  české a slovenské tradice. Vycházeli nejen z hluboké  a bohaté historie našeho českého národa, ale i ze současnosti  ČR.  Žáci prvního i druhého stupně nás opravdu potěšili zapojením do této akce a svými nápady. Během aprílového dne jsme se setkali například s významnými historickými osobnostmi jako byl  Jan Žižka z Trocnova, kat Mydlář, představitelky dívčí války Vlasty a  Šárky, s režisérem Smoljakem, představitelkou Babičky, novodobými prezidenty ČR a nebo symboly české státnosti v pojetí jednotlivce i celé skupiny šestého ročníku . Nechyběly ani tradiční české pohádky a pohádkové postavy, dále široká škála sportovců a jejich fanoušků.

Všem, kteří se aprílového dne aktivně účastnili velmi děkujeme. Zároveň velký dík patří  i rodičům, kteří své děti na tuto akci velkolepě upravili a pomohli s tvorbou masek.  Již teď se těšíme za rok na další shledání.

Za  team  cimrmanovského spolku

Váš Dlouhý a Drsoň