30.01.2023

Žáci 2.stupně mě při hodinách Občanské výchovy oslovili se zájmem o prezidentské volby v našem státě. Zájem žáků napříč ročníky mě potěšil, a proto jsme se domluvili, že si uspořádáme ve škole žákovské volby. Ty budou mít obdobnou formu těch reálných, dospělých. Voliči, všichni žáci 6.-9.ročníku, budou mít možnost v pátek 27.1. odevzdat svůj volební lístek, na kterém označí jméno favorita (Andre…

Zobrazit celý článek


09.12.2022

Dne 9. 12. 2022 naši školu navštívil záchranář ZZS, který pracuje pro několik nemocnic Ústeckého kraje a v případě potřeby jezdí i do Vejprt. Žáci 7. A, 8. A, 9. A a přírodovědného kroužku se dozvěděli, jak poskytnout první pomoc při bezvědomí, dušení, popálení a krvácení. Měli možnost si vyzkoušet i správnou techniku resuscitace.

Zobrazit celý článek


O projektu

Pro rodiče na Chomutovsku a Mostecku

Dne 1. 7. 2021 byl zahájen projekt „Pro rodiče na Chomutovsku a Mostecku“ s registračním číslem CZ.03.1.51/0.0/0.0/19_107/0016314, který je zaměřen na nabídku služeb rodičům ve formě zajištění péče o děti 1. stupně základních škol v regionech Chomutovska a Mostecka.

V rámci projektu jsou od září 2021 nabízeny zdarma služby dětských klubů fungujících při základních školách a v době hlavních i vedlejších prázdnin pak různé druhy příměstských táborů, které byly v provozu již v období červenec a srpen 2021). Tyto služby umožní rodičům, aby mohli bez komplikací být účastni na trhu práce popř. aktivně hledat nové pracovní uplatnění. Do projektu jsou zapojeny nyní zapojeny ZŠ a MŠ Vejprty, ZŠ a MŠ Březno u Chomutova, ZŠ a MŠ Litvínov – Janov a ZŠ Jakuba Arbesa Most, kde probíhají dětské kluby i příměstské tábory. Informace k jednotlivým místům realizace jsou k dispozici přímo na školách.

Projekt je realizován Vzdělávacím centrem Genesia, z.s. se sídlem Kochova 1417, Chomutov (kontaktní osoba Milena Vargová, m.vargova@asista.cz). Projekt je spolufinancován ESF a státním rozpočtem ČR v rámci výzvy Operačního programu zaměstnanost

Plakát projektu

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu