O projektu

PODPORA Vejprty – rozvoj inkluzivního vzdělávání v MŠ a ZŠ
Reg. č. projektu
CZ.02.3.61/0.0/0.0/16_021/0004619

S prvním školním dnem byl ve Vejprtech zahájen projekt PODPORA_VEJPRTY. Projekt je realizován v rámci operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání a finančně podpořen Evropskými strukturálními a investičními fondy, státním rozpočtem České republiky a rozpočtem obce Vejprty.

Projekt navazuje na Strategický plán sociálního začleňování 2016 -2018, Klášterec na Ohří, Vejprty a na jeho přílohu Místní plán inkluze pro Vejprty (2016 -2018).

Cílem projektu je naplnit zmíněný Místní plán inkluze v oblasti vzdělávání, a to prostřednictvím aktivit, které jsou zaměřeny na žáky základní školy, na děti v mateřské školce, na děti, které se na vstup do školky připravují, ale i na širokou veřejnost ve městě.

Věříme, že projekt pomůže občanům Vejprt nejen pochopit smysl inkluze ve vzdělávání, ale pomůže  našim dětem získat rovný přístup ke vzdělávání tak, aby byly úspěšné nejen ve škole, ale především v jejich dalším životě.