05.04.2022

V pátek 1.dubna se po dvouleté pauze uskutečnil APRÍLOVÝ DEN. Letošním tématem bylo „Máme rádi zvířata“. Pro první, druhou i třetí třídu to byl, kvůli pandemii COVID 19, první ročník tohoto zábavného školního dne. Obrovským překvapením byla účast všech ročníků školy a dokonce skupinová účast 6.B, 8.A a 9.A, kteří se nestyděli a výjimečný školní den si užili. Prohlédněte si přiložené fotografie.

Labora - o projektu

Cílem projektu je rozvoj regionu, zvýšení vzdělanostní struktury, zamezení odchodu absolventů SŠ a VŠ za prací do jiných krajů a posílení hospodářského rozvoje české a saské strany Krušnohoří formou oslovování, prezentace a spolupráce se ZŠ, SŠ a VŠ.

Díky přeshraničním akcím a exkurzím mohou česko-němečtí studenti a budoucí absolventi navazovat nové kontakty, začnou vnímat Krušnohoří jako symbol výzvy a možnosti seberealizace. Nebudou odcházet za prací do jiných krajů, tím pádem nedojde k sociálnímu propadu v poměru obyvatel Ústeckého kraje s poklesem vzdělanostní struktury na české a saské straně.

V rámci projektu bude prohloubena spolupráce se školami, do projektu budou zapojeni výchovní poradci, kteří budou motivovat a informovat žáky o možnostech trhu práce, o aktuálním vývoji projektu, připravovaných exkurzích, apod. Se školami OHKCV spolupracuje již několik let, ať už v rámci akcí (Výstava Vzdělávání, Technodays, pravidelné Sekce školství a vzdělávání, apod.). Pro žáky si připravíme i besedy s experty z firem, díky kterým se žáci dozvědí, jak fungují firmy v praxi.