07.05.2018

Letošní Aprílový den k nám zavítal cirkus. Hlavní principál (v přestrojení za klauna ) Anička Šťastná uvedl všechny členy souboru. Naše osazenstvo mělo velký úspěch, ale i konkurenci v jednotlivých třídách. Nejkrásnější a nejkreativnější masky byly oceněny. Těšíme se na další, zatím utajené téma aprílového dne.

Zobrazit celý článek


Týden vyučování bez hranic

07.11.2011 15:08

     Od 1. do 4. listopadu se 10 žáků z 5. a 6. třídy se zúčastnilo projektového vyučování v německém Annabergu. Hned první den jsme si vyslechli přednášku o krušnohorském kronikáři, přírodovědci a faráři Christianu Lehmannovi, který by v tomto měsíci oslavil 400. narozeniny.

     Celý projektový týden probíhal v jeho duchu a době, ve které žil. Žáci byli rozděleni do několika  skupin, ve kterých se seznamovali s využitím léčivých bylin, výrobou mýdla, jednoduchých ozdob nebo naslouchali nářečí, které bylo typické pro německé Krušnohoří. 

     Děti byly nuceny použít cizího jazyka k plnění úkolů, navázaly nová přátelství, poznaly výuku na jiné škole a nasbíraly mnoho nových zkušeností.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu