Týden vyučování bez hranic

07.11.2011 15:08

Od 1. do 4. listopadu se 10 žáků z 5. a 6. třídy se zúčastnilo projektového vyučování v německém Annabergu. Hned první den jsme si vyslechli přednášku o krušnohorském kronikáři, přírodovědci a faráři Christianu Lehmannovi, který by v tomto měsíci oslavil 400. narozeniny.

Celý projektový týden probíhal v jeho duchu a době, ve které žil. Žáci byli rozděleni do několika  skupin, ve kterých se seznamovali s využitím léčivých bylin, výrobou mýdla, jednoduchých ozdob nebo naslouchali nářečí, které bylo typické pro německé Krušnohoří.

Děti byly nuceny použít cizího jazyka k plnění úkolů, navázaly nová přátelství, poznaly výuku na jiné škole a nasbíraly mnoho nových zkušeností.