05.04.2022

V pátek 1.dubna se po dvouleté pauze uskutečnil APRÍLOVÝ DEN. Letošním tématem bylo „Máme rádi zvířata“. Pro první, druhou i třetí třídu to byl, kvůli pandemii COVID 19, první ročník tohoto zábavného školního dne. Obrovským překvapením byla účast všech ročníků školy a dokonce skupinová účast 6.B, 8.A a 9.A, kteří se nestyděli a výjimečný školní den si užili. Prohlédněte si přiložené fotografie. 

Zobrazit celý článek


05.04.2022

          V týdnu od pondělí 21.3.2022 do pátku 25.3.2022 vyrazili žáci naší školy na lyžařský výcvikový kurz do Skiareálu Klínovec. Kurz se vzhledem k okolnostem předchozích let uskutečnil po dvouleté pauze. Počasí nám přálo, nebe bylo bez mráčků a spolu s dobrými sněhovými podmínkami nebránilo nic báječně strávenému týdnu na lyžích, který jsme si náramně užili.             I tento rok stáli ně…

Zobrazit celý článek


Testování 24.1.2022

26.01.2022 11:56

Vážení rodiče, 

 

při pondělním testování byl PCR testy zachycen 1 pozitivní žák v 7.A a 1 pozitivní asistentka pedagoga. Vzhledem k tomu, že žák byl zachycen nejprve antigenním testem a byl okamžitě poslán domů, na nikoho dalšího ze 7. třídy se nevztahuje nařízení domácí izolace. 

Bohužel v případě paní asistentky, jejíž výsledek PCR testu nám přišel až v úterý během dopoledne, musela být domácí izolace nařízena všem, se kterými se potkala během pondělí a úterý. Domácí izolace se týká tedy 5.A, 6.A,6.B., 9.A, ranního klubíku a dalších dotčených zaměstnanců.

 

Všichni tito žáci a zaměstnanci mají 5-ti denní domácí izolaci do neděle 30.1.2022.

Do školy se můžou všichni vrátit v pondělí 31.1.2022, pokud nevykazují příznaky nemoci. Všichni by měli po dobu 1 týdne nosit ochranu dýchacích cest nejen ve společných prostorách, ale i ve třídě. V pondělí opět bude probíhat testování antigenními a PCR testy.

 

Může nastat situace, že někdo během izolace onemocní a podrobí se PCR testům. Prosíme o informaci, pokud bude někdo z vašich dětí pozitivní.

V testování žáků pokračujeme i nadále v zavedeném režimu =  testování 1x týdně vždy v pondělí. 

·         Testovat se bude antigenními testy MŠMT a současně PCR testy firmou Electrolyte.

·         Povinnost se testovat platí i pro očkované žáky i pro žáky, kteří jsou po nemoci a neuplynulo 180 dnů. 

 HARMONOGRAM TESTOVÁNÍ: 

Ø1.,2.,3.,4.tř.-  od 7:30hod 

Ø5.-9.tř. - od 8:00 hod

 

·         Při testování mohou nastat tyto situace :

 

1.     ŽÁK MÁ POZITIVNÍ ANTIGENNÍ TEST -  žák odchází okamžitě domů a čeká se na výsledek současně provedeného PCR testu.

ØPokud je výsledek PCR testu negativní - žák se vrací do školy

ØPokud je výsledek PCR testu pozitivní – žák zůstává v 5ti denní domácí izolaci a v případě, že nemá žádné příznaky nemoci se může vrátit do školy

ØOstatní žáci zůstávají ve škole, protože pozitivní žák odešel ihned po testování domů

ØŽák, který je doma, se připojuje do hodin online.

 

2.  ŽÁK MÁ NEGATIVNÍ ANTIGENNÍ TEST, ALE VÝSLEDEK PCR TESTU JE POZITIVNÍ

ØV tomto případě pozitivní žák zůstává v 5ti denní domácí izolaci a v případě, že nemá žádné příznaky nemoci se může vrátit do školy

ØProtože ostatní žáci strávili s pozitivním spolužákem ve třídě 1-2 dny je i ostatním žákům ze třídy nařízena 5ti denní domácí izolace, která NEMUSÍ být ukončena negativním PCR testem.

Ø V případě, že nemají žáci žádné příznaky nemoci, můžou se vrátit do školy

Ø Celá třída přechází na distanční výuku – žáci se připojují do hodin online dle klasického školního rozvrhu.

V případě problémů s připojením do online hodin pomocí Google Classroom (zapomenuté heslo či jiné problémy) kontaktujte prosím pana učitele Brychtu 775 895 285 nebo pana učitele Šlechtu 731 958 930. 

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu