Projektové vyučování v Annabergu

16.10.2013 08:42

Ve dnech 27. 9., 30. 9. a 1. 10. 2013 se zúčastnilo 10 žáků páté a šesté třídy projektového vyučování v německém Annabergu.

Hlavním tématem celého projektového vyučování byl rok 1813. Na toto období navazovaly práce v jednotlivých skupinách. Ve skupině „ Hudba a tanec 19. stol.“ nacvičovaly dívky dobové tance. Ve skupině „ Léčitelství a první pomoc“ poznávali žáci léčivé byliny a jejich využití. Hodinu zpestřila ochutnávka limonády z bylin. Ve skupině starých řemesel chlapci vytvářeli dřevoryty. V poslední skupině „Vaření“ si děti vyzkoušely jednoduché pokrmy, které samozřejmě i ochutnaly.

Žáci museli použít cizí jazyk k plnění úkolů, navázali nová přátelství a nasbírali mnoho nových zkušeností.

ZŠ, MŠ a PŠ Vejprty