07.05.2018

Letošní Aprílový den k nám zavítal cirkus. Hlavní principál (v přestrojení za klauna ) Anička Šťastná uvedl všechny členy souboru. Naše osazenstvo mělo velký úspěch, ale i konkurenci v jednotlivých třídách. Nejkrásnější a nejkreativnější masky byly oceněny. Těšíme se na další, zatím utajené téma aprílového dne.

Zobrazit celý článek


Poznávací výlet do Varů

12.06.2013 08:33

V pátek 8.6. vyrazila skupina žáků druhého stupně do našich nejznámějších lázní. Cílem cesty bylo ověřit si na místě některé informace získané již dříve ve škole.

  Odjezd byl naplánován na 7:30 od budovy MŠ a oproti plánu jsme se odchýlili skutečně pouze nepatrně. V 8:30 jsme již byli na místě a mohli jsme začít s prohlídkou města. Prošli jsme lázeňskou pěší zónu, prohlédli jsme si některé významné stavby (kostel Máří Magdalény, Císařské lázně, divadlo atd.) a ochutnali několik léčivých pramenů. Lanovkou jsme se nechali vyvézt k rozhledně Diana, ze které byl nádherný rozhled nejen na lázeňské město, ale také na jeho široké okolí. Většin z nás hravě vyběhla 150 schodů k jejímu ochozu. Slabší kusy použily výtah. Z Diany jsme šli lázeňskými lesy po okruhu Petra Velikého kolem Jeleního skoku, kde jsme si připomněli pověst o založení Karlových Varů. Po krátké zastávce na třídě TGM, která posloužila k občerstvení, byl již nejvyšší čas na návrat k autobusu. A protože nám také počasí přálo a Medard byl na nás tentokrát hodný, můžeme celou výpravu hodnotit jako podařenou. Tak uvidíme, co nás čeká příště.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu