30.01.2023

Žáci 2.stupně mě při hodinách Občanské výchovy oslovili se zájmem o prezidentské volby v našem státě. Zájem žáků napříč ročníky mě potěšil, a proto jsme se domluvili, že si uspořádáme ve škole žákovské volby. Ty budou mít obdobnou formu těch reálných, dospělých. Voliči, všichni žáci 6.-9.ročníku, budou mít možnost v pátek 27.1. odevzdat svůj volební lístek, na kterém označí jméno favorita (Andre…

Zobrazit celý článek


09.12.2022

Dne 9. 12. 2022 naši školu navštívil záchranář ZZS, který pracuje pro několik nemocnic Ústeckého kraje a v případě potřeby jezdí i do Vejprt. Žáci 7. A, 8. A, 9. A a přírodovědného kroužku se dozvěděli, jak poskytnout první pomoc při bezvědomí, dušení, popálení a krvácení. Měli možnost si vyzkoušet i správnou techniku resuscitace.

Zobrazit celý článek


Lyžařský výcvikový kurz 2022

05.04.2022 20:29

          V týdnu od pondělí 21.3.2022 do pátku 25.3.2022 vyrazili žáci naší školy na lyžařský výcvikový kurz do Skiareálu Klínovec. Kurz se vzhledem k okolnostem předchozích let uskutečnil po dvouleté pauze. Počasí nám přálo, nebe bylo bez mráčků a spolu s dobrými sněhovými podmínkami nebránilo nic báječně strávenému týdnu na lyžích, který jsme si náramně užili.  

          I tento rok stáli někteří z účastníků na lyžích poprvé v životě. Po úvodních přirozených nezdarech, provázených i zajímavými pády, mohli být na sebe na konci kurzu všichni pyšní. Celkově se totiž sešla parta velice kvalitních lyžařů, kteří si zaslouží velikou pochvalu a na jejichž výkony mohou být náležitě hrdí také instruktoři jednotlivých družstev. Své dovednosti prokázali závěrečný den při již tradičním slalomu. Po skvěle stráveném týdnu jsme se ve zdraví vrátili se zážitky, na které budeme rádi vzpomínat.                                                                                                               

          Všichni zúčastnění děkují nové spolupráci Města Vejprty a Skiareálu Klínovec, který městu a naší škole věnoval dvacet týdenních skipasů, které jsme využili na pořádání lyžařského kurzu. Zázemí stejně jako již na předešlých výpravách nám poskytla chata Sportcentra Klínovec, se kterým spolupráce dlouhodobě napomáhá k pohodové organizaci lyžařských kurzů.

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu