07.05.2018

Letošní Aprílový den k nám zavítal cirkus. Hlavní principál (v přestrojení za klauna ) Anička Šťastná uvedl všechny členy souboru. Naše osazenstvo mělo velký úspěch, ale i konkurenci v jednotlivých třídách. Nejkrásnější a nejkreativnější masky byly oceněny. Těšíme se na další, zatím utajené téma aprílového dne.

Zobrazit celý článek


Exkurze do sklárny Moser

01.12.2011 16:11

    Dne 24. 11. 2011 jsme vyjeli do Karlových Varů skláren Moser. Navštívili jsme tam muzeum sklárny, sklářskou huť a prodejnu. Historie sklárny Moser je spojena se jménem jedné z nejvýraznějších postav historie sklářské výroby Ludwigem Moserem (1833 - 1916). Nejprve si otevřel vlastní obchod a ryteckou dílnou v centru Karlových Varů, již v roce 1893 však rozjíždí provoz ve vlastní sklářské huti, která úspěšně funguje dodnes. Během této krátké doby získal pověst nejprestižnějšího výrobce křišťálu v Rakousko-Uherské monarchii. Ve sklářských hutích jsme měli možnost si fouknout do píšťal. Co nás zaujalo: Zaujala nás historie sklárny Moser.

                                          Denisa Brychtová a Denisa Kroková

  

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu