07.05.2018

Letošní Aprílový den k nám zavítal cirkus. Hlavní principál (v přestrojení za klauna ) Anička Šťastná uvedl všechny členy souboru. Naše osazenstvo mělo velký úspěch, ale i konkurenci v jednotlivých třídách. Nejkrásnější a nejkreativnější masky byly oceněny. Těšíme se na další, zatím utajené téma aprílového dne.

Zobrazit celý článek


Exkurze do Parlamentu ČR a návštěva Pražského hradu

20.04.2011 13:55

   V úterý 12.dubna již v brzkých ranních hodinách jsme odjížděli od naší školy do Prahy. Všichni jsme byli společensky oblečeni, protože to byla podmínka pro exkurzi do Parlamentu ČR.

   Po příjezdu do Prahy jsme se na Hradčanském náměstí u sochy T.G.Masaryka setkali s naší průvodkyní. Milá průvodkyně nám ukázala např. Zlatou bránu, Jelení příkop, hradní stráž, Chrám sv. Víta, Zlatou uličku a jiné zajímavosti. Záživně nám vyprávěla o všem, co jsme navštívili a také nás obohatila strašidelnými pověstmi z Pražského hradu. Asi nejvíce se nám líbila pověst o Mastičkáři, který dodnes straší v Jelením příkopu.

   Po shlédnutí Chrámu sv. Víta jsme se přesunuli na nádvoří, zde jsme si prohlédli vstupy do hradu k prezidentovi pro zahraniční návštěvy a také tzv. býčí vstup, který byl právě zdoben dvěmi sochami býka. Pokračovali jsme procházkou směrem k muzeu hraček a na překrásnou vyhlídku. Z vyhlídky jsme měli možnost vidět pomalu celou Prahu, Národní divadlo, Petřínskou rozhlednu, Karlův most a pod námi se rozprostíraliy zahrady paláců. Jednu zahradu jsme navštívili, ohromila nás svými nádherně rozkvetlými stromy.

   Následovala procházka směrem k  Valdštejnskému paláci po starých zámeckých schodech. Pod schodyi jsme měli možnost vidět kousek tzv. Kramářovy vily, kde se naše vláda schází a řeší své politické záležitosti. Pokračovali jsme od Valdštejnského paláce, kde sídlí Senát ČR, do Valdštejnských zahrad. Zde se nám všem moc líbilo, nejvíce nás zaujala uměle vytvořená krápníková stěna, u které jsme si vyzkoušeli svoji fantazii. Zde nás milá paní průvodkyně opustila a my jsme se vydali k Parlamentu ČR, k sídlu poslanecké sněmovny.

   V budově Parlamentu se nás opět ujal průvodce a průvodkyně, shlédli jsme krátký dokument o činnosti Parlamentu a konečně se vydali na exkurzi. Museli jsme projít bezpečnostními detektory. Prohlédli jsme si kuloáry, chodby PS, tiskovou kancelář, místnosti pro rauty, prostory pro udělování ocenění měst. Zde jsme si prohlédli ručně vyšívané gobelíny a velký státní znak, který jsme velice dobře uměli popsat, až z nás pan průvodce byl v údivu…díky šesťáci JJ. V závěru jsme si z balkonu pro hosty prohlédli poslaneckou sněmovnu a dozvěděli se spoustu informací.

   Po prohlídce Parlamentu jsme se Nerudovou ulicí vydali zpět na Pražský hrad a přes Hradčanské náměstí dorazili k autobusu. Exkurze byla velmi zajímavá a ti kdo s námi nemohli cestovat, tak jim doporučujeme jako dobrý tip pro rodinný výlet.

A zde nějaké dojmy našich sedmáků:

„Nejvíc se mi líbilo, jak stráže chodili po Pražským hradě“. Vodvárka Roman

„Na exkurzi se mi nejvíce líbil Parlament i Pražský hrad a jejich výzdoba“. Kozlerová Valerie

Hodně se mi líbila Valdštejnská zahrada, byl tam překrásnej páv, ale strašně řval, ale byly tam taky sochy“. Rosáková Anna

„Krápníková stěna byla zajímavá už když jsme na ní koukali z dálky.“ Franzlová Tereza

Článek vytvořili : Lucie Plachtová, Dominika Pajdičová, Josef Hajči. Foto: Radim Suckr

Fotogalerie:

Starší články

 

NAHORU TISK

 Vytvořeno v rámci projektu č. CZ.1.07/1.1.13/22.0029
Otevřená škola - Moderní, atraktivní, komunikativní
Realizátor projektu